Вътрешните пелени са идеален избор за тези от вас, които предпочитат натуралното докосване на естествените материи. Вътрешните пелени имат едно основно предимство пред останалите нощни варианти, и то е, че обхващат цялата "мокра област" и това осигурява максимално попиване. През последните месеци изпробвах различни мостри на вътрешни пелени, но някои бяха с прекалено малка кройка и стояха под пъпчето, което може да е причина за протичане и дискомфорт на самото дете. Други след изпиране добиваха вид, в който след това ми е трудно да ползвам, нагъваха се или шевовете се извиваха навън. Тези варианти отпаднаха още след 1-2 ползвания. Други мостри на вътрешни пелени бяха изцяло обагрени, което на мен не ми допада, предпочитам естествения натурален цвят на бамбука.
Така, че се спрях на вътрешни пелени от фабрика ALVA, които, освен че не са багрени, не задържат миризма и гъбички - основното качество на хубавия бамбук. Материята е оптимален вариант за вас, ако имате по-чувствително носле, както и за бебето ви - ако кожата му реагира с раздразнение на изкуствени материи.
Бих искала да добавя, че множеството варианти за закопчаване не са за подценяване. Четирите вертикални реда дават възможност да свиете пелената по дължина допълнително около бедрото, както и отпред. Пелените могат да се свият дори във вариант за новородено, т.к. най-долният хоризонтален ред копчета е поставен наистина ниско.
Важно при поставянето е да уплътняваме добре около крачетата и да закопчаем около талията така, че да може да си мушнем два пръста. Ще забележите приятна разтегливост на материята, така че дори след обилно хранене или кърмене, детето да се чувства комфортно на коремчето.
Базовата комбинация за този тип преповиване е:
1. Вътрешна бамбукова пелена
2. Биоподложка
3. Кавър гащички
Вътре в пелената има пришита вградена трислойна подложка от чист бамбук. Ако прецените, че е необходимо, може да добавите още една попивателна подложка вътре, като я постелите и въру нея поставите биолистчето. Така увеличавате попивността в зоната на пишкането. Моите наблюдения са, че при поставена допълнителна подложка, урината се попива основно в подсигурената зона и значително малко течност отива по "ушичките" на пелената.
За такова подсигуряване аз използвам два вида попивателни подложки, подходящи за вътрешни пелени. И двата вида подложки имат своите предимства, според това, което се търси като комфорт. Капацитетът на попиване и при двата вида е много добър.
Подсигуряващи подложки
Попивателна stay-dry подложка: това е една интересна попивателна подложка, съчетание от две полиестерни материи: от лицевата страна (откъм детето) материята е stay-dry, тоест осигурява сухота и отграничава от влагата, която бебето ви ще усеща от напишканата бамбукова пелена. Не дразни и не разтърква кожата, има мекост и нежност.
От обратната страна подложката се изработва или от бамбук, или от микрофибър.
Ако предпочитате, може да поставите биолистче (биоподложка) върху пелената или върху допълнителната подложка (ако използвате такава). Това ще отграничи малко влагата, и ще предпази пелената ви от евентуално изхождане.
Четирислойна подложка бамбук и микрофибър: едва ли ще ви изненадам, че това е наистина добра подложка. Комбинацията от естествена и изкуствена материя дава силна попивност и естествено докосване. Поставйки върху тази подложка едно или две биолистчета, наподобявате ефекта на "stay-dry" и запазвате пелената от изхождане.
Поставяне на пелената:
Подредете частите на пелената в следния ред от детето навън:
1. Биоподложка
2. Попивателна подложка (ако има такава)
3. Вътрешна пелена
4. Кавъри (защитни гащички).
След като поставите на бебето попивните части, които сте избрали, закопчайте пелената според обиколките на дтетео. Свийте крайните вертикални редове с 1 позиция повече, отколкото сте свили самата пелена. Така уплътнявате добре около бедрото.
За финал поставете импрегнирани защитни гащички, или "кавъри", както е по-краткото им наименование. Предимството на кавърите Bambino Mio, които използвам, са двойните маншети около бедрата, високата мека талия и лесното прибиране на лепенките при пране. За бебе с тегло около 10,5 кг използвам кавъри с размер 12-15 кг, защото уплътняват вътрешната пелена по-добре, когато в нея има допълнителна попивателна подложка.
Съветвам ви да поставяте ластичетата (маншетите) на пелените и кавърите в ингвиналните гънки, а не върху бедрото, т.к. това може да е една от причините за нощно протичане и/или отбелязване върху кожата.
Комбинацията от бамбукови вътрешни пелени и кавъри осигурява пълно попиване на течността през нощта и на сутринта резултатът при нас е всичко попито, но пижамката и чаршафчето са сухи.
Най-важното е, че пелената диша и кожата е спокойна.
Можете да ползвате тези пелени и без кавъри през лятото (за вкъщи или за навън), но имайте предвид, че след попиване на обичайния обем течност, може да има разлив, което е нормално.
Надявам се първото ми видео да ви е полезно и да откриете най-добрия вариант при вас за нощно преповиване!
СПИСЪК С ИЗПОЛЗВАНИ ПРОДУКТИ:
Вътрешни пелени: ALVA вътрешни бамбукови пелени - универсален размер
Допълнителна подложка: stay-dry попивателна подложка с микрофибър
Биолистчета: Bambino Mio хигиенни биоподложки от вискоза
Кавъри: Bambino Mio Miosoft Citrus Size L (12-15 kgs)
Поздрави и до скоро!
Ели
Няма коментари:
Публикуване на коментар